vişne suyu

Yorgunluk Veren Yiyecekler

Gün içinde oldukça yoğun ve yorucu bir gün geçirmiş ve biraz enerji için sarıldığınız bazı yiyecekler aslında sizin daha yorgun bir hale dönüşmenize ya da kalan enerjinin de tükenmesine sebep olabilir. İşte enerjiniz tüketerek yorgunluk veren yiyecekleri sizler için sıraladık.

muz

muz

  • Muz

Son derece lezzetli bir meyve olan muz yüksek oranda magnezyum barındırması ile de biliniyor. Fakat magnezyum uyku getiren ve yorgunluk veren bir durum yaratır. Gece yatmadan önce muz tüketebilirsiniz.

  • Kırmızı Et

Yüksek oranda yağ içeriği ile bedene yorgunluk ve bitkinlik kazandırır. Vücudunuz et iel alınan yağı yakmak için enerji harcarken sizin bitkin düşmenize sebep olur.

  • Kahve

Evet, oldukça şaşırdınız sanırım. Kahve uyku açıcı olarak da biliniyor. Fakat kahven kısa süreliğine enerji veren bir içecek olup sonrasında ise enerjinin fazla yükselip birden düşmesi durumunu yaratarak bedene yorgunluk kazandırır.

vişne suyu

vişne suyu

  • Marul

Marulun gün içersinde tüketilmesi sakinleştirici etkisi sebebi ile tavsiye edilmez. İçeriğinde bulunan kalledlaktusin maddesi sebebi ile sakinlik yaratan marul gün içinde tüketimi ile uyku isteğini davet eder.

  • Vişne ya da Vişne Suyu

Eminin gün içinde birçok kişi vişne ya da vişne suyu tüketiyordur. Fakat vişne tam bir uyku ilacı olma özelliğine sahiptir. İçeriğindeki melatonin maddesi sebebi ile uyku isteğinin yaşanmasına sebep olan vişne meyvesini özellikle uyku sorunu olanlar tüketebilir.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın