ofis

Ofisinizi Nasıl Düzenlemelisiniz?

İnsanların evlerinden sonra en çok vakit geçirdikleri yerlerden birisi de ofisleridir. Çalışanlar açısından verimliliği artırmak ise ofisin içerisindeki düzen ve ışıklandırmadan geçer. Bir ofiste soğuk renkler tercih edilip monoton bir çalışma atmosferi yaratılırsa bu çalışan grubun psikolojisini de doğrudan etkileyecektir. Ofiste rahat bir hava oluşturmak öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Örneğin geniş bir alanda konumlanmış ofisin işlevsel detaylarla renklendirilmesi gerekir.

ofis

ofis

Ortada bir açık ofis tasarımı var ise çalışma masalarının daha geniş bir alanda değerlendirilmesi isabet olacaktır. Bu çalışanların birbirini daha net görmesi, ferah bir ortamda çalışma imkanı bulmalarına sebebiyet verecektir. Bazı çalışma alanlarında yüksek paneller kullanılmaktadır ki bu da çalışanların birbiri olan ilişkisine duvar çekmektedir. Bu çalışanlar açısından baskı unsuru oluşturan bir durumdur. Bu sebeple özellikle son dönemde ofis dekorasyonlarında panel kullanımı oldukça azalmıştır.

ofis düzni

ofis düzni

Açık ve Ferahlatan Renkler Tercih Edin

Sadece panel olarak düşünmemek gerekir. Örneğin dip dibe konmuş çalışma masaları da çalışanları kötü yönde etkileyebilir. Daha geniş alanlarda daha rahat çalışma koşulları yaratılmalıdır.  Bunların dışında seçilecek ofis malzemeleri, masların renkleri, ışıklandırma ve havalandırma gibi etkenler ofis içerisindeki huzur ve güzel görünüm açısından önemlidir. Duvarların boyası çok boğmamalı ve mümkünse bol ışık alan bir yerde konumlanmalıdır. Şayet bu gibi ufak detayla göz önüne alınırsa daha verimli bir çalışma ortamı oluşturulacaktır.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın