Flash

Macromedia Flash Player Nasıl Çalışır?

Muhtemelen farkında bile olmadan flash player çok kullandınız. Birçok web sitesi, bilgisayar dünyasının, dijital ses, grafik kapasitesi ve işlevselliğini artırmak için flash player kullanır. Macromedia flash oynatıcılar özellikle internette oyun oynama esnasında bilgisayarı kullanırken kullanıcıların daha keyifli ve etkileşimli bir deneyim kazanmalarına yardımcı olmak için sıklıkla tercih ediliyor.

Flash

Flash

Macromedia Flash Player Mimarisini Tanıyalım

Macromedia flash player, çeşitli internet uygulamalarını, iletişim ve içeriği, pek çok farklı platformda ve cihazda sunabilmek için dolaysız mimariye olanak tanıyan bir platform kullanıyor. Bu mimari içinde sektörün en iyi uygulamalarına dayanan standart tabanlı programlama modeli, Macromedia ve diğer üçüncü taraf yazılım sunucuları tarafından sağlanan geliştirme araçları bulunuyor. Ayrıca geniş bir cihaz yelpazesi ve platformlar arasında kullanıcıya tutarlı bir deneyim sunabilen istemci çalışma zamanını da eklemek gerekiyor.

flash player

flash player

Flash içeriği, web protokolleri üzerinden flash oynatıcıya çift biçimde verilen talimatlar dizisi olarak görülüyor. Dosyaların kendileri aslında sunucularda barındırılıyor, daha sonra indirilebiliyor ve kullanıcının bilgisayarında görüntülenebilir. Dosyalar; vektörler, ses, bitmapler ve video içeren farklı mültimedya içeriklerinden oluşuyor. Flash tarafından kullanılan ECMA standart tabanlı dili ActionScript, kullanıcı arabirimi öğelerinin oluşturulmasını ve kullanılmasını sağlamak için tasarlanmış.

Macromedia flash player, web kullanıcılarına avantajlar sunabilmek adına karmaşık bir güvenlik sistemi kullanıyor. Bilgisayar dünyasında birçok farklı tarayıcı, akıllı telefon, elektronik cihaz ve işletim sistemi kullanıcıları için oldukça seri, yüksek performanslı çalışma zamanı ile güçlü ve tutarlı deneyimler sunmaya yardımcı oluyor.

14

Yanıt Yok

Cevap Yazın