kötü ilişki

Kötü Giden İlişkinizi Nasıl Kurtarırsınız?

İlişkinizde bazı olaylar kötü gidiyorsa engelleri aşmak için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. İlişkinizi kurtarmak ve hatta daha sağlam hale getirmek için sevdiğinize zaman ayırmalı ve onu dinlemelisiniz. Birbirinizi olduğunuz gibi kabul edin ve birbirinizde devamlı kusurlar aramayın. Çok fazla eleştiri yaparsanız kendinizden uzaklaştırırsınız. Sizler karşı tarafı değiştirmeye kalktıkça ilişki zedelenir ve bir süre sonra ayrılma noktasına varır.

ilişki

ilişki

İkili İlişkilerde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Birbirinize her zaman saygı gösterin. Sevdiğiniz kişinin kendi hobi ve zevkleri olduğunu unutmayın ve kendine zaman ayırmasını da sağlayın. Evli olsanız da herkesin farklı beğeni ya da sevdiği durumlar olabilir. Birbirinize zaman ayırsanız dahi baskı kurmayın. Ayrı yapmaktan hoşlandığınız konular üzerinde konuşun ve zaman ayırması için siz teşvik edin. Tartışmaktan ise kaçının. Sorunlarınızı daha çok konuşarak çözümleyin. Bağırma şiddetli olduğu zaman susmanın büyüklüğünü bilin ve sakinleşme sağlanana kadar konudan uzak kalın.

kötü ilişki

kötü ilişki

Destekleyici konuşmalar yapın. Herkesin hayatında sorunlar olabilir. Sabır göstermeli ve anlayışlı olmalısınız. Bazı zamanlarda ise üzerine çok düşmeyin ve kendisinin anlatmasını bekleyin. Karşı tarafı anlamak için empati kurun. Sorunlarınız olduğu zaman olaylara karşı tarafın gözünden de bakın. Kötü giden ilişkiyi kurtarmak için haklısın kelimesini de kullanın. Birlikte olduğunuz zaman birbirinize zaman ayırın. Birlikte olduğunuz zaman cep telefonları ve internetten uzak durun ve sohbetin önemini anlayın.

8

Yanıt Yok

Cevap Yazın