hayat

Hayat Bir Gündür Oda Bugündür

Her insan kendine ait bir hayat felsefesi vardır. Tüm insanların sahipleri olduğu başı ve sonu belirsiz olan ömre en çok katması gereken şey mutlu anları olmalıdır. Mutlu nasıl olunur diye soru çok sorar insanlar birbirlerine… Bu sorunun cevabı göreceli olsa da kısa, öz ve temel bir püf noktası vardır mutlu olmanın aslında. Peki nedir bu yol?

hayat

hayat

Mutlu olabilmenin en temel noktası olarak adlandırdığımız anı yaşamak eylemi cevabını bulmak kolay bir şey değildir her insan için. Zaten bu sebeple de her insan mutlu olamaz. Anı yaşamak cevabına belli bir deneyim ile ulaşabilirsiniz. İnsanoğlu denemeden ya da yaşamadan duyduğunun, gördüğünün ne demek olduğunu anlayamaz. Yaşayan daha iyi bilir diyebiliriz.

hayatı yaşamak

hayatı yaşamak

Şimdiyi Yaşayın

Aslında oldukça klişe bir söz olsa da anı yaşamak içselleştirilince getirileri oldukça yüksek olacak bir cümledir. İki kelimeden ve 10 harften oluşan bu cümle içinde büyük, önemli, etkili anlamlar saklayan bir cümledir. Hayatın, mutluluğun sırrını anlatan cümledir. Dolayısıyla kimse ne geçmişinde ne de geleceğinde yaşamalı. Şimdide olmalı, şimdiyi konuşmalı, şu anı yaşamalısınız.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın