hamilelik

Hamilelik İçin En Uygun Yaş

Hamilelik için ideal yaş oranı yıllardır konuşulur. Birçok yapılmış araştırmalar sonrası sonuçlar hep aşağı yukarı aynı çıkmıştır. Aslında evlilik için en uygun yaş kıstası ilk önce kişinin kendini hazır hissediyor olması ile belirlenir. Dolayısı ile sizler hamileliğin nasıl bir süreç olduğunu ve iyi ya da kötü günleri araştırarak kararınızı en iyi şekilde verebilirsiniz.

gebelik

gebelik

Hamilelik için ideal yaş orantısı kızlarda 21 ile 30 yaş arasında belirlenmektedir. Kadınlarda yaş geçtikse gebe kadın risk grubuna giriyor. Dolayısı ile her zaman gebeliği ertelemenin bir anlamı kalmıyor. Doğurganlıkgittikçe azalıyor ve artık kadın ile erkek çift bebek isteseler dahi çoğu zaman büyük zorlanmalardan geçiyorlar.

Kaç Çocuk Yapmalı?

Hamilelik için ideal yaş orantısında olduğu gibi çocuk sayısı da ancak kişiye özeldir ve onun vermesi gereken bir karardır. Maddi olarak yetebileceğiniz ve bunun yanı sıra manevi anlamda da destek olabileceğiniz kadar evlat elbette yapabilirsiniz.

hamilelik

hamilelik

Artık gelişen nesil daha az çocuk ile daha sakin ama çıtayı yükseltmiş bir mutluluk yaşıyor. Sizler de bu kısmın içinde yer almak istiyorsanız kendinizi hazır hissettiğiniz zaman hamile kalmak ya da var olan çocuğunuza yeni bir kardeş olması amacı ile kararınızı verebilirsiniz. Kısaca gebe kalmak için en ideal yaş olarak 21 ile 30 yaş arasını verebiliriz. Bu oran erkeklerde bir miktar daha artış gösteriyor.

12

Yanıt Yok

Cevap Yazın