leke tedavisi

Güneş Lekesi Nasıl Geçer?

Güneş lekeleri özellikle yazın güneşe karşı koruyucu krem kullanılmaması sebebi ile ciltte oluşan lekelenmelerdir. Güneş lekeleri yüzde ve vücutta oluşabiliyor. Lekelerin giderilmesi konusunda lazer uygulamalarına ya da kozmetik ürünlerine yönelebilirsiniz. Bunun yanı sıra doğal ürünleri kullanarak da güneş lekelerinin azalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle güneş lekeleri tedavisi kışın yapılır. Yani güneşin en az etkili olduğu zamanda ama bu dönemde de güneşten koruyucu kremi süremeden dışarı çıkmamanız önerilir.

güneş lekesi

güneş lekesi

Güneş Lekelerinden Kurtulmak İçin Yöntemler

  • Elma Sirkesi ve Limon Suyu

Limon suyu ve elma sirkesi güneş lekelerinin giderilmesinde kullanılıyor. Fakat asla bu iki ürünü karıştırarak uygulamayın. Cildinize zarar verebilir. Cildinize dairesel hareketler yaparak uygulamanız önerilir. Etkiyi görebilmek için mutlaka kullanmadan önce ve sonraki günlerde leke fotoğraflarını çekin. Böylece lekenin azaldığını daha iyi anlamış olursunuz.

leke tedavisi

leke tedavisi

  • Güneş Lekeleri İçin Krem

Güneş lekelerinden kurtulmak için internet ve benzeri kanallarda satılan kremleri kullanmamanız önerilir. İlla bir krem ile çözüm bulmak istiyorsanız eczanelerde satılan ve güneş lekesini açma konusunda etkili olan Expigment kremini kullanabilirsiniz. Cilt yapınıza göre yüzdelik oranını ( %2 ya da %4 ) doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Her gece temiz cilde uygulamanız önerilir. Eğer soyulma ya da şiddetli yanma yapıyor ise kremi kullanmayı bırakın. Daha az olan yanmalarda ise bir gece kullanıp bir gece kullanmanız önerilir.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın