yeni bir gün

Güne Daha Zinde Başlamak Mümkün!

Her sabah erken uyanmak zorundaysanız, günün erken saatlerinde kafanızı toplamanın ne kadar zor olduğundan fazlasıyla yakınırsınız. Bedenen uyanıyor olsak da zihnimizin uyumaya devam ettiği ilk anlarda, yapacağınız birkaç uygulama ile güne daha enerjik başlayabilir, kafanızı kolaylıkla toplama şansına sahip olabilirsiniz.

güne zinde başlamak

güne zinde başlamak

Derin Nefes Alın!

Uyandığınız, yatağınızın içindesiniz ve sıcacık yorganın içinden çıkıp hazırlanmaya başlamak kendinizi zorluyorsunuz. Tavana bakıp dünyaya sorguladığınız bu anlar, aslında kaybettiğiniz zamanlar oluyor ve gözleriniz açıkken zihniniz bir yerlerde uyumaya devam ediyor. İşte tam da bu halden kurtulup, bir an önce yataktan çıkmayı başarabilmek için derin derin nefes almak gerekiyor. Derin bir nefes alın ve verin. Bunu birkaç defa tekrarlayın.

Gözlerinizi Hızlı Hareket Ettirin

Uyanmayı etkileyen durumlardan biri de göz hareketleridir. Etrafınıza bakın ve bunu yaparken gözlerinizi hızlı hızlı hareket ettirin. Bir süre sonra açılmakta zorlanan gözlerinizin nasıl da uyandığını göreceksiniz.

yeni bir gün

yeni bir gün

Önce Sol Ayağınızı Basın!

Gece boyunca uyku hali nedeniyle yönünü kaybeden beynin kendini toparlayabilmesi için, ona bir yön vermek gerekir. Yönünü bulduğunda kafanızı toparlamanız çok daha kolay olacaktır. Yapmanız gereken tek şey yataktan çıkarken, önce sol ayağınızı yere koymanız ve çok kısa bir süre böyle beklemeniz. Bu şekilde beyin yeniden yönünü bulur ve kafanızı çok daha kolay toplamayı başarabilirsiniz.

Birkaç kolay adımla güne daha zinde başlayabilir ve günün tamamını verimli şekilde geçirmek için ilk adımını atabilirsiniz.

6

Yanıt Yok

Cevap Yazın