doğum çantası

Doğum Çantasında Annenin İhtiyaç Duyacakları Neler Olmalıdır?

Bebek beklemek hem olağan üstü güzel bir duygu olurken hem de son zamanların gelmesi ile beraber de yaşanan tatlı bir heyecan başlar. Bu tatlı heyecan içinde yapılacak olan en önemli işlem ise doğum çantasının önceden hazırlanmış olmasıdır. Doğum çantası içinde bebek için ve annenin ihtiyaç duyacağı birçok farklı eşyanın olması hastanede rahat etmenizi sağlayacaktır.

Doğum çantasında anne için neler olmalı sorusunun yanıtından önce doğum çantası içinde anne ve bebek için alınan tüm eşyaların yıkanıp ütülenmesi gerekliliğini vurgulamak gerekiyor. Yıkama ve ütüleme işlemi hijyen için önemli bir detaydır. Bebeğinizin olduğu kadar sizin içinde önemli olan bu detayın yanı sıra anne ve bebeğin kıyafetlerinin ise farklı yerlere ya da farklı kısımlara konması çanta içinde karışıklığın yaşanmamasını sağlayıp kolaylıkla eşyaların alınabilmesini sağlayacak önemli bir detaydır.

doğum çantası

doğum çantası

Öncelikle mutlaka gecelik ya da pijamanın var olması gerekliliğini vurgulamak gerekir. Annenin bebeği emzirmesine uygun olan gecelik ya da pijama seçiminin yapılması da önemlidir. Özellikle lohusa için hazırlanan pijama veya gecelik seçiminin yapmanız daha doğru olacaktır. Anne için gerekli olan temizlik malzemeleri, süs eşyaları ise farklı bir çanta ya da bölme içine konulabilir. Adetlerimizde yer alan kırmızı kurdele ya da kırmızı taç da doğum çantasının belki de olmazsa olmazları arasında yerini alıyor. Doğum çantasında içinde annenin ihtiyaç duyacağı şeylerin konulması hastanede annenin rahat etmesi için önemlidir.

Doğum çantası içinde annenin ihtiyacı olan eşyaların neler olduğuna dair detaylı bilgileri öğrenmek için “ Benim Adım Ne Olsun “ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sadece anne için değil bunun yanı sıra bebek için de nelerin konulması gerektiğine dair bilgileri bu sayfadan öğrenerek listenizi hazırlayabilirsiniz.

Doğum çantasının hazırlanmasında listenin yapılması gerekir. Listedeki ürünleri aldıktan sonra çantanın düzenlenmesi esnasında ise liste içinde bulunan tüm ürünlerin alındığından emin olmanız gerekir.

Doğum Çantası Nereye Konmalı

Doğum çantasının hazırlanmasının akabinde sıra doğum çantasının nereye konması gerektiğine gelir. Doğum çantası genel olarak kapı ağzına ya da dış kapıya oldukça yakın olan bir alana konulması gerekir. Bunun temelindeki neden ise doğum anında yaşanan panik ile çantanın yerinin bulunamamasını önlemedir. Hemen hemen herkesin ulaşabileceği bir yerde tutulacak olan doğum çantası sizin ve sevdikleriniz içinde önem taşıyor.

Doğum Çantası Hazırlığında Liste Nasıl Yapılır?

Bebek bekleyen annelerin son zamanlarda yaşadıkları sıkıntılardan birisi de doğum çantasını hazırlamadır. Hiçbir şeyi unutmamak isteyen anneler özellikle bebeğin ihtiyaçlarına yoğunlaşsalar da kendi ihtiyaçlarını de göz ardı etmemeleri gerekir.

Annenin doğum sonrasında ihtiyaç duyacağı gecelik ya da pijaması, çorabı, iç çamaşırı ve daha birçok farklı ihtiyacın liste olarak hazırlanması ise hem ürünlerin alımında hem de çantanın hazırlanması aşamasında önemlidir. Çantanın hazırlanması esnasın herhangi bir şeyi unutup unutmadığınızı anlamak içinde liste kontrolü yapabilirsiniz.

Doğum çantası içinde annenin hastanede ihtiyaç duyabileceği ürünleri koyarken bebeğin eşyaları ile karışık olarak konmaması da o anda yaşanacak olan karışıklığında önüne geçer. Bunun yanı sıra daha hijyenik bir seçim olacağı da kesindir. Bebeğin ihtiyaçları bir bölüme annenin ihtiyaçları ise diğer bölüme konulur ise daha rahat bir uygulama yapılmış olacaktır.

Doğum çantasını hazırlamadan önce yapacağınız araştırma için https://www.benimadimneolsun.com/dogum-cantasi adresini ziyaret edebilirsiniz. Sadece bebeğinize isim seçiminde anlam araştırması yapmak için değil doğum çantasının hazırlık listesi içinde siteden destek alabilirsiniz.

9

Yanıt Yok

Cevap Yazın