Cildinize Özel Kozmetikte Mineral Yağlar

Cildinize Özel Kozmetikte Mineral Yağlar

Kozmetikte mineral yağlar birçok farklı kozmetik ürünlerinde ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılan kokusuz ve berrak bir sıvıdır. Kişisel bakım ürünlerinde ve kozmetikte kullanılan bu yağ beyaz mineral yağı olarak da bilinmektedir. Kullanılan bu mineral yağ rafine edilmiş petrolden elde edilmiş olan bir tür malzemedir.

 Bu yağın kozmetikte ve kişisel bakım ürünlerinde tercih edilmesinin nedeni nemlendirici ve cildi yumuşatıcı özelliğe sahip olmasıdır. Mineral yağlar saç bakım ürünlerinden cilt bakım ürünlerine kadar birçok farklı çeşitte kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde kullanılır. Mineral yağlar ciltteki su kaybını azaltmaya ve nemlendirme özelliğine sahiptir.

Kozmetikte Mineral Yağlar İçeriği Nedir?

Kozmetikte mineral yağlar nemlendirme özelliği ve su kaybını azaltmaya yardımcı ona özelliğinden dolayı kremler de bebek losyonlarında merhemlerde ve daha birçok kişisel bakım ve kozmetik ürününde kullanılır. Ancak kozmetikteki mineral yağları bazı riskleri vardır. Mineral yağlar farklı sınıflara ayrılır. Kozmetiklerde teknik açıdan daha saflaştırılmış olan kozmetik dereceli mineral yağ kullanılması önem arz eder. 

Fakat maliyetleri ya da tedarikçinin yanlış yönlendirmesi sebebiyle bazı kozmetik firmaları bu durumu göze alamaz. Bu da kozmetikteki mineral üretiminden kaynaklı olarak kirlilik taşımasına sebebiyet verebilmektedir. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir bir firmadan hizmet almak son derece önem arz eder. 

Kozmetikte Mineral Yağlar Kullanım Alanları

Kozmetikte mineral yağlar rafine edilmiş petrolden elde edilmiş olan yağlardır. Bu yağlar göz altı kremleri cilt bakım kremleri deri kremleri rujlar masaj yağları gibi birçok üründe yer almaktadır. Kozmetik ürünlerde yer alan bu mineral yağlar beyaz mineral yağ sıvı vazelin parafin likit parafin ve petrol yağı gibi isimlerle de adlandırılır.

Mineral yağlar arasında yer alan sıvı vazelin dermatolojide yara ve ülser tedavisi için her türlü merhem pomad krem ve losyonları içeriğinde ayrıca meme başı egzamasındaki çatlakların tedavisinde kullanılıyor. Bu yağlar güçlü nem tutma ve bariyer oluşturma özelliğine sahiptir. Kaliteli ve güvenilir kozmetik mineral yağlar için https://www.analizistek.com/kozmetikte-mineral-yaglar  sitesini ziyaret ederek araştırma yapabilir ve hizmet alabilirsiniz. 

2

Yanıt Yok

Cevap Yazın