Çanakkale

Çanakkale ve Gezilecek Yerler

Çanakkale, Türkiye’de yaşayan herkesin hayatında bir kez ziyaret etmesi gereken yerlerden biridir. Çanakkale bölgesi kültürel açıdan bir çok bölgeye daha fazla zenginlik bulundurmasına rağmen yeteri kadar turist akışın sahip değildir. Çünkü bölgeye yapılması gerekilen yatırım yapılmamaktadır. Çanakkale’ye geldiğiniz zaman ziyaret edilecek en önemli yer ‘’ Şehitler Anıtı ‘’ olacaktır.

Çanakkale

Çanakkale

Çanakkale savaşının izlerini taşıyan bu bölgede tarihi yeniden yaşayabilirsiniz. Ayrıca Gelibolu’ya ve Troya Savaşına ev sahipliği yapan Trojan Antik Kenti görülmeye değer. Tarihin izlerini görerek, savaşın zorlu günlerini tekrardan hayal edebilme imkânına tüm bu yerlerde sahip olabilirsiniz. Kültürel geziler için ilk üçte yer alabilir diyebiliriz.

Ziyaret Edilecek Tarihi Yerler

Çanakkale bölgesinde eğer dinlenmek ve gezmek isteyenler için en güzel doğal bölgeler Bozcaada ve Gökçeada’dır. Bilindiği gibi Gökçeada, Türk adalarının en büyüklerindendir. Tatlı su kaynakları açısından da dünyadaki en zengin adalardan birisidir. Eğer ki dalış sporuna merakla iseniz yine burası sizin için cennet gibi olacaktır. Bu nedenle su sporlarına karşı ilginiz var ise kesinlikle burayı ziyaret etmelisiniz.

gezi

gezi

Doğal ve tarihi güzellikleri arasında yer alan Zeus sunağı Küçükkuyu, Adatepe köyünün tepesinde yer almaktadır. Burada daha birçok farklı mağara ve doğal oluşumlar yer almaktadır. Eski zamanlardan yerleşim yerlerinin çoğu bu bölgelere kurulmuştur. Bu nedenle tarihi meraklı iseniz buraları da ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

10

Yanıt Yok

Cevap Yazın