Burun Estetiği Nedir?

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatı en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyat ile kişilerin burunları yeniden şekillendirilir. Burun estetiği ile burun boyu kısaltılabilir yani burun küçültme işlemi yapılabilir. Bunun yanında burun ucu yükseltilebilir ya da burun ve dudak arasındaki mesafede değişiklik yapılabilir. Burun delikleri, burun kemeri boyutu ve şeklinde de değişiklikler yapılabilir. 

Bu ameliyat sayesinde burnu büyütmek de mümkündür. Burun estetiği ile doğuştan gelen anomalilerin ve nefes alma problemlerinin de çözümü sağlanabilir. 

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun estetiği sonrasında kişilerin burunlarında değişiklik meydana gelir. Hatta bu ameliyat sonrasında yüzün görünümünde de değişiklik olacaktır. Burun estetiği ameliyatı, burnundan memnun olmayan ve bu nedenle özgüven eksikliği yaşayan kişilerin özgüvenlerinin artmasına yardımcı olur.

Bu ameliyat sonrasında bir süre hastaların yüzlerinde şişlik ve morluk gibi durumlar oluşacaktır. Ancak bu durumların moralinizi bozmamak gerekir. Bu dönem geçicidir. Bu nedenle hastaların konu ile ilgili bilinçli olması son derece önemlidir. Ameliyattan yaklaşık 1 ay kadar süre içerisinde burun şekli oturmaya başlar. 

Estetik burun ameliyatı öncesinde hastaların sosyal ve psikolojik olarak bu duruma hazır olmaları son derece önemlidir. Bu nedenle ameliyat yapılmadan hastalar bu çerçevede bilgilendirilir. Bu ameliyat sonrasında meydana gelen değişiklik ömür boyu kalıcı olacağı için kişilerin hemen karar vermemeleri önemlidir. 

Estetik Burun Ameliyatı Planlama İşlemleri Nasıldır?

Ameliyat planlamasına geçilmeden önce hasta ile doktor arasındaki iletişimin iyi olması son derece önemlidir. Bu nedenle ameliyata karar vermeden önce hasta ile doktorun görüşmeleri ve plan yapmaları gerekir. Kişilerin kendilerini doktora doğru bir şekilde ifade etmesi sonucun güzel olması açısından büyük önem taşır.

Burun estetiği ameliyatından önce hastaların beklentileri ve yüzlerindeki değişimler dikkate alınarak bir planlama yapılır. Bunun yanında kişilerin kemik ve kıkırdak yapısı, cilt yapısı gibi konulara göre de doktorunuz sizi bilgilendirecektir. 

Kişilerin istediği burun şekilleri kendi yüzlerine uygun olmayabilir. Bu nedenle kişilerin doktorun yönlendirmesine uyması gerekir. Görüşmeler sırasında kişilerin daha önce burun ameliyatı olup olmadığı, herhangi bir alerji durumunun olup olmadığı, kullanılan ilaçlar, kronik rahatsızlıklar gibi konular konuşulur. https://tugbadindar.com/hizmetler/burun-estetigi sitesinden burun estetiği ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın