Bu Besinler Boy Uzatıyor!

Bu Besinler Boy Uzatıyor!

Çocukların beslenmesi hem zihinsel hem de bedensel gelişimi konusunda oldukça önemlidir. Bu nedenle onların her zaman sağlıklı, doğal ve iyi beslenmesine dikkat ederiz. Tükettiği besinlerden maksimum fayda alması istenilen çocuklar için boylarının uzamasına yardımcı olacak besin önerileri de olabiliyor. Uzmanlar, çocuklarda boy uzamasının sağlanması için kalsiyum, D vitamini ve çinko yönünden güçlü besinleri tüketmeyi öneriyor.

Her Gün 1 Bardak Süt!

Uzmanların özellikle 1-9 yaş arası çocuklarda boy uzamasını desteklemek için önerisi, günde bir bardak süt içilmesi oluyor. Kalsiyumun kemik gelişimi üzerindeki etkisi bilinen bir gerçek. Bu gelişimin hızlı tamamlanması ve boyun uzaması için süt ilk şart!

Kahvaltıda Mutlaka Yumurta!

Çocukların boy uzamasını desteklemek için önerilen besinlerden biri de yumurta oluyor. Her gün kahvaltıda bir adet yumurta tüketmek, yanında 30 gram da peynir varsa, D vitamini ve kalsiyum desteğini almak anlamına gelecektir.

Çinko için Kuzu Eti!

Çocuklarda kemik gelişimi için çinko desteği şart! Çinkonun en fazla bulunduğu besin maddesi ise kuzu eti oluyor. Et tüketimini kuzudan yana yapmak önemli. Diğer bir besin ise buğday ruşeymidir. Aynı zamanda tuzsuz kabak çekirdeği ve kaju fıstığının da çinko yönünden güçlü olduğu biliniyor. Bu besinlerin tüketimine özen gösterilerek çocuklarda kemik gelişimi olumlu şekilde ilerken, boylarının uzaması da desteklenebilir. Çocuğum kısa mı kalacak tedirginliğini ortadan kaldırmak için bu önerileri mutlaka dikkate almalısınız.

7

Yanıt Yok

Cevap Yazın