bahçe tasarımı

Bahçe Tasarımı

Bahçe tasarımı oldukça detaylı araştırılıp uygulanması gereken bir noktadır. Bazı arka bahçelerin kullanım dışı kalması sebebi ile bu alanlar eski eşyaların bulunduğu bir bölge haline geliyor. Çöp ve eski birçok eşyanın bulunduğu bu arka bahçenin muhteşem bir alana dönüşerek sizin gizli bahçeniz olmasına kim engel olabilir.

bahçe tasarım örnekleri

bahçe tasarım örnekleri

Bunun için yapmanı gereken detayları dikkatlice inceleyip gerekli olan eşyalar için harcanacak olan maliyet hesabını en ekonomik şekilde oluşturup hesaplamadır.

Bahçe Tasarımında Maliyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Bahçe tasarımında bahçenin genel boyu hesaplanır. Bu alan içinde yeşillik ve oturma alanı olacak olan bölge belirlenir. Genel olarak küçük olan arka bahçe tasarımlarında oturma alan kısmına yer karoları yerleştirilebiliyor. Bu alanda masa sandalye ya da her hangi bir oturma koltuğu konarak önüne sehpa konulabilir. Bunun yanı sıra dinlenme alanı olarak görecekseniz hamak, salıncak ya da şezlong tarzı oturmalıkları bu alanda değerlendirmeniz mümkün.

bahçe tasarımı

bahçe tasarımı

Bahçe içinde düz çizgiler yerine daha dairesel hareketler kullanmanız farklılık yaratacaktır. Çim ve çakıl taşları ile çiçekli ve yeşillik alan projenizi yaratabilirsiniz. Eğer bahçenizde bir ağaç var ise kök kısmına beyaz çakıl taşlarını yığın etrafına bahçe dizayn renginize uyum gösterecek olan renk seçimleri ile çiçek ekimi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra çim rulosunu bu alanlarda gene dairesel hareketler ile yerleştirerek farklı bir görüntü yaratabilirsiniz.

5

Yanıt Yok

Cevap Yazın