gözlük

Gözleri bozuk olduğu için gözlük kullanmak zorunda kalanlar da var, sırf karizmatik olmak istediği için numarasız gözlük kullananlar da… Veya gözlerinde alerji olduğu için dinlendirici nitelikte ve etraftaki zararlı ışınlardan koruyan gözlük kullananlar da mevcut. Peki gözlük kullanan birisi olarak nelere dikkat ediyorsunuz?

Gözlük Kullananların Dikkat Etmesi Gerekenler

Öncelikle açıklığa kavuşturmamız gereken bir konu var:

  • Gözlük alırken nelere bakarsınız? Gözlüğün şekline mi? Ya da size yakışıp yakışmadığına mı?
gözlük kullanmak

gözlük kullanmak

Tamamen yanlış bir yol. Hele ki ilk defa gözlük alıyorsanız buna bakarsınız evet. Ama özen gösterilmesi gereken ilk husus, onu taktığınızda rahat edebilecek olmanız. Elbette ki size yakışan gözlüğü alacaksınız ama taktığınızda kulağınızı rahatsız ediyorsa, size yakışsa da bir işe yaramayacaktır.

  • Gözlüklerinizin camlarını sürekli temizleyin. Aksi halde cam üzerinde biriken tozlar ve lekeler, görüş alanınızda sıkıntıya sebep olacaktır. Burada önemli olan ise; gözlük camlarını ne ile temizlediğiniz! Bu konuda kullanacağınız en iyi ürün, mikrofiber bezlerdir. Tembellik edip kıyafetlerinizle temizlemeye kalkışmayın, camları çizdirebilirsiniz.
gözlük

gözlük

  • Gözlüklerinizi belirli aralıklarla yıkayın. Ama öyle direkt suyla yıkayıp bırakmayın. Bu iş için bulaşık deterjanları kullanabilirsiniz. Hafif dokunuşlarla yıkayıp, mikrofiber bezlerle kurulayabilirsiniz.
  • Bir müddet sonra gözlüklerinizin vidaları gevşeyebilir. Bu durumda kendi kulaklarınıza göre vidaları onarın. Kendinizin yapamayacağı bir durum söz konusuysa bir gözlükçüye gidip kulak yapınıza göre gevşetin veya sıkılaştırın.

Gözlükleriniz sizin yoldaşınız. Onlara iyi bakın 🙂

12

Yanıt Yok

Cevap Yazın